Search

5 põhjust investeerida Burgundia veinivaadi oksjoni veinidesse

Käesoleva aasta novembrikuu kolmandal pühapäeval osaleb LeVinum maailmakuulsal Hospices de Beaune veinivaadi oksjonil. See on esmakordne võimalus eesti investoritele paigutada oma raha väärisveinide varaklassi erakordselt hea hinnaga.


Oleme kirja pannud viis põhjust, miks oksjonil osalemine on suurepärane idee:1. Burgundia väärisveinide keskmine tootlus on 12% aastas (allikas: Bloomberg ja Financial Times). LeVinumi ekspertide läbi viidud turuanalüüs (Wine-Searcheri ja Liv-ex platvormide põhjal) on näidanud, et 5 aasta keskmine tootlus on pea 17% aastas ja juba pudelisse paneku järel turule müüki tulles tõuseb parimate aastakäikude hind ligikaudu 20-30%. Kriitikute hinnang 2020. aastakäigule on väga hea - erinevatel skaaladel 94/100st või 4,5/5st. See on võrdväärne aastakäikudele 2005 ja 2009, mida ka graafikutel esitluses välja toome.


2. Tegemist on unikaalse ja likviidse varaga, mis on LeVinumi vahendusel kaubeldav Londoni Liv-ex börsil, kui veinid on hoiustatud kontrollitud tingimustel veinikeldris.


3. Ka endale joomiseks ostes ei ole võimalik turult odavamat hinda leida, kuna ostukulud oksjonil osaledes on väga madalad võrreldes teiste tuntud Burgundia veinitootjatega. Samuti säilib alati võimalus ka igal hetkel otsustada soetatud vein realiseerida investeeringuna.


4. LeVinum pakub oma investoritele pidevalt informatsiooni, millised on olulisemad trendid, millal on kõige õigem aeg veini joomiseks või maha müümiseks, samuti aitame veinide müügiga meie uuel valmival kauplemisplatvormil (mis saab valmis 2021. aasta jaanuaris). Investori veiniportfelli veebikeskkonnaga tuleme välja juba käesoleval aastal. Samuti hoiame oma investoreid infoväljas veiniekspertide analüüside ja soovitustega veinipiirkondade ja aastakäikude kohta.


5. Oksjonil osalemine on parim viis alustavale veiniinvestorile oma investeerimisportfelliga alustamiseks. Esiteks on Burgundia kõige ihaldusväärseim piirkond maailmas, mis kogub enim populaarsust just Aasia turgudel. Aasia turud mõjutavad väärisveinide turgu kõige rohkem. Teiseks on Burgundia tippveine väga keeruline soetada otse tootjalt, mis muudab oksjonil osalemise võimaluse veelgi erakordsemaks. Kolmandaks on Hospices de Beaune oksjon väärtust lisav nimi ja meie koostööpartner Domaine Faiveley on üks kõrgeimalt hinnatud veinitootjaid sealses piirkonnas. Ühtlasi on Domaine Faiveley vastutav LeVinumi kaudu soetatud veinivaatide arengu ja pudeldamise eest - veinid on terve aja usaldusväärse partneri hoole all. See investeering on käegakatsutav rariteet ja selle omamine tõeline luksus.


Soovid oksjonist osa saada? Klõpsa siin.

110 views0 comments

©2018 by LeVinum OÜ