Search

Kuidas kujuneb veini hind?

Väärisvein on alternatiivne varaklass nagu ka näiteks kunst või klassikalised sõiduautod. Kui kunsti ja autode puhul on keeruline nende potentsiaali ja turuväärtust hinnata, kuna üks eksemplar võib turule tulla kord aastakümnete jooksul, siis väärisvein on erinev. Neid villitakse ühest vaadist rohkem kui 200 pudelit korraga. Ühest vaadist villitud vein on alati samasugune. Seetõttu on samasuguseid pudeleid korraga ülemaailmsel turul mitmeid.

Igal aastal valmistavad tootjad suure koguse täpselt samasugust veini. Mõned tootjad, nagu näiteks Bordeaux, ja teised tippveinide tootjad, kelle toodangut ka LeVinum pakub, valmistavad veine igal aastal märkimisväärsetes kogustes. Isegi väiksemad tootjad valmistavad vähemasti mitusada kastitäit samasugust veini. Kuna üheaegselt on turul mitmeid sama aastakäigu pudeleid ja need vahetavad sagedamini omanikke, on võimalik paremini analüüsida veini turuhinna kujunemist.


Veini hind kujuneb mitmete erinevate mõjurite koostoimel. Peamised faktorid, mis hinda mõjutavad, on turu tugevus, regioon, tootja populaarsus, kriitikute hinnang, aastakäigu üldine veetlus, saadavus turul ja vanus.


Ka kahe täpselt sama aastakäigu veini hind võib olla erinev. Enamjaolt on need seotud veini ja pudeli konditsiooniga - kuidas on veini hoiustatud. Erinevalt kodustes tingimustes hoiustatud veinidest loob professionaalse teenuse kui kolmanda osapoole kasutamine suurema usaldusväärsuse potentsiaalse ostja ees ja seeläbi on võimalik küsida kõrgemat hinda veinipudelit maha müües.


Kuidas kujuneb veini hind LeVinumis?


Kui võrrelda LeVinumi ja meie partnerite pakutavate veinide hindu turuhinnaga, siis võib see aegajalt veidi erineda. Selleks on mitu objektiivset põhjust:

  1. Meie veinide hinnad sisaldavad kliendi jaoks kõiki makse. Seal hulgas aktsiisi, käibemaksu, transporti tootja riigist keldrisse, jm. Kuna veinidega kauplemine käib ülemaailmsel turul ja riikide maksumäärad erinevad, oleme ka meie otsustanud kajastada hindu e-poes ilma käibemaksuta (seejuures lisame alati juurde märke, et ostmisel lisandub käibemaks).

  2. Reeglina müüakse veine kastides, milles sisaldub 3, 6 või 12 pudelit. Meie pakume ka pudeleid ühe kaupa, et muuta veinidesse investeerimise teenus kättesaadavaks igale huvilisele olenemata tema rahakoti suurusest. Kuna kogused on väiksemad, on meie kulu pudeli kohta suurem, see kajastub ka tihtilugu pudeli hinnas. Kui aga soetada suuremates kogustes kastiga veine, vähenevad ka tasud nagu näiteks hoiustamistasu LeVinumi keldris.

  3. Veinide aastakäigud võivad oma hinnastuses erineda. Mõned vanema aastakäigu veinid võivad olla odavamad kui uuema aastakäigu veinid. See sõltub aastakäigul valitsenud ilmastikuoludest, kriitikute hinnangutest, veini arengust aja jooksul järeltestimiste põhjal ja veinimaja populaarsusest ajas.

  4. Tuleb silmas pidada, et uute veinide puhul on Wine Searcheri kodulehel leitav keskmine hind nö suhteline mõiste, mida mõjutavad näiteks mõne e-poe suurtest kogustest tingitud eripakkumised või oksjonihinnad, mis ei ole veel lõplikud. Seejuures on LeVinumi eesmärgiks pakkuda meie regiooni parimaid hindu. Küll aga on Wine Searcheris kuvatav keskmine hind täpsem vanemate veinide puhul. Et saada võimalikult täpset turu keskmist, tuleks otsingus välja filtreerida oksjonite hinnad. Ka LeVinum kasutab oma tagasiostu garantii puhul just Wine Searcheri keskmist turuhinda.

Tutvu LeVinumi veinide ja hindadega meie e-poes.

120 views0 comments