Search

Mis on Hospices de Beaune veinioksjon?

Hospices de Beaune on iga-aastane, veinimaailma kuulsaim heategevuslik veinioksjon, mida on korraldatud juba 1859. aastast saati. Oksjon viiakse läbi novembri kolmandal pühapäeval, käesoleval aastal toimub see 15. novembril. Sellele eelneva nädala jooksul hinnatakse veel mitmel korral kõiki veine ja veinitootjate eksperdid annavad enne oksjonit veel viimased hinnangud, et ostja saaks teha vaatide vahel parima valiku.


Oksjonil müüakse Beaune hooldushaiglale annetatud veinipõldudelt pärit veine. Sealsetelt viinapuudelt korjatud marjadest tehtud veiniga täidetakse vaadid, mida oksjonil müüma hakatakse. Need tulevad müüki vaid mõni nädal peale korjet, mis tähendab, et tegemist on “en primeur” veinidega. Kogu oksjonitulu läheb heategevuslikul eesmärgil haigla hüvanguks.Oksjonil osalemine


Oksjonil osalemiseks on vaja partnerlust mõne kohaliku veinimajaga, kelle juurde ostetud veinivaat enne järgmise aasta 15. jaanuarit hoiustamisele saadetakse. Veinimaja hoiustab järgneva 18-22 kuu jooksul vaate ja jälgib veini arengut. Seejärel veinimaja pudeldab vaadis olnud veinid ja annab pudelid üle veini omanikule.


Käesoleval aastal oksjonil osaledes võib arvestada, et veinid saabuvad Eestisse 2022. aasta novembriks.


Oksjonil osalemine kui väärisveini investeering


Nagu iga hea Burgundia vein, kasvab ka Hospice de Beaune oksjonilt soetatud veinide väärtus aastate jooksul peale esmast ostu.


Oksjonil osalemine on mõistlik otsus veiniinvestorile, kuna see on parim võimalus soetada veinid odavaima turuhinnaga otse tootjalt. Peale oksjonit pudeli hind võib loomulikult nii kasvada kui kahaneda, kuid seetõttu ongi väga oluline, et aastakäik oleks hea ning valitud oleksid kõige parema hinna-kvaliteedi suhtega veinid, millel oleks suuremat järelturgu. Burgundia väärisvein saavutab oma parima küpsuse vahemikus 10-25 aastat. Selle aja jooksul teevad tippkriitikud järelhindamisi ja avaldavad uusi hinnanguid, mis aitavad tabada parimat hetke müümiseks, et teenida suurimat kasu.


LeVinumi koostööpartneriks on Burgundia üks kuulsamaid veinitootjaid Domaine Faiveley, kellega viis meid kokku Eesti tuntuim veiniekspert Rein Kasela. Domaine Faiveley hoiustab ja jälgib veini arengut järgneva 18-22 kuu jooksul kuni pudeldamiseni. Seejärel tellib LeVinum temperatuurikindla transpordi Eestisse. LeVinum soetab oksjonilt terve vaadi nii Grand Cru veini kui ka terve vaadi Premier Cru veini. Grand Cru tähendab ühel kindlal põllul kasvanud viinamarjadest tehtud veini ja Premier Cru ühes kindlas külas kasvanud viinamarjadest veini.


Soovid ka ise veinioksjonil osaleda? Uuri siin lähemalt.


64 views0 comments