Search

Väärisvein vs teised väärisvarad - millised on peamised erinevused?

Vein kuulub väärisesemete varaklassi, kuhu alla kuuluvad ka kunst, ehted, antiikesemed, vanavara, mänguasjad, kellad ja klassikalised autod. Investorid, kes kaaluvad veiniinvesteeringuid, teevad seda sageli teiste väärisvarade kontekstis.

Vein vajab hoiustamist õigetel tingimustel, turvaliselt ja dokumenteeritult.

Oleme välja toonud peamised punktid, kuidas vein teistest väärisvaradest erineb:

  • Vein kui toode on homogeensem kui teised väärisvarad. Seetõttu on võimalik paremini prognoosida hinna käitumist tulevikus.

  • Väärisveinidel on välja kujunenud ladustamise ja logistika võrgustikud, mis on taskukohased ja asuvad üle maailma. Nii on võimalik kõikjal maailmas veini hoiustada õigetel tingimustel, turvaliselt ja dokumenteeritult. Eestis on võimalik veine hoiustada LeVinumi veinikeldrites.

  • Väärisveinidega on võimalik kaubelda paljudel veebipõhistel platvormidel. Platvormide tehingutasud on üldjuhul taskukohased. Sage kauplemine aga võimaldab end igal hetkel kurssi viia, milline on turu hetkehind. Muude väärisvaradega kauplemine käib tihtipeale läbi oksjonimajade, kus mõnikord võib juurdehindlus ulatuda 20-30%-ni.

  • Väärisvein on võrdlemisi soodne vara. Kui mõelda väärisveini tarbija peale, siis üldjuhul on tegemist jõuka persooniga. Majanduskriisi perioodil võib ta küll 20 miljonit eurot maksva Ferrari ostmata jätta, kuid 15 000 eurot maksev väärisvein on tema jaoks piisavalt taskukohane, et selline summa välja käia.

  • Veinide hoiustamis- ja hoolduskulud on odavad olenemata väärtusest. Kui sportauto varuaosade hinnad võivad maksta mitmeid tuhandeid eurosid, siis veini omamise aastane kulu jääb maksimaalselt 15-20 euro vahele, tihtipeale saab seda isegi odavamalt. Näiteks LeVinumi keldrites maksab veinipudeli hoiustamine vaid 2€ aastas.

  • Vein on toodang, mis muutub aastatega paremaks, kuid mida jääb turul aina haruldasemaks. Siinkohal tuleb mängu nõudluse-pakkumise printsiip - aastatega nõudlus kasvab. See toob omakorda kaasa veini hinna kasvu aja möödudes. Veini hinna dünaamikat oleme lähemalt käsitlenud meie varasemas blogipostituses: "Kuidas kujuneb veini hind?"


34 views0 comments